Dlaczego mężczyźni decydują się na zdradę partnerki – 9 najczęstszych powodów

 

Prawdą jest, że we współczesnym społeczeństwie zdrada nie jest domeną tylko jednej płci – niemal równie często dopuszczają się jej mężczyźni i kobiety. Wciąż jednak różne pozostają motywy popychające do niewierności oraz towarzyszące im później wymówki i usprawiedliwienia. Czas dowiedzieć się dlaczego męszczyźni zdradzają i poznać 9 głównych powodów zdrady mężczyzn.

 

1. Ulegnięcie pokusie

 Taka wymówka towarzyszy niemal każdej zdradzie, do której doszło „spontanicznie” – bez wchodzenia w relację emocjonalną czy planów dłuższego związku. Mężczyźni z natury są wzrokowcami, dlatego bodźce wzrokowe (np. atrakcyjna koleżanka z pracy czy dziewczyna obok w barze) w połączeniu z alkoholem i sprzyjającymi okolicznościami bardzo zwiększają prawdopodobieństwo „skoku w bok”, którego następstwa mogą ciągnąć się później latami.

 

2. Niezadowolenie z pożycia małżeńskiego

 Temperament i potrzeby w sferze seksualnej są wysoce indywidualne i bardzo często to właśnie te sprawy są osią nieporozumień pomiędzy małżonkami. Za brak pożycia w małżeństwie mogą odpowiadać różne czynniki (zdrowie, stres, chowane urazy, temperament, dzieci), jednak na dłuższą metę takie niedopasowanie będzie dla związku rujnujące. Podobnie jak brak zaangażowania w akty seksualne i traktowanie ich tylko jako małżeński obowiązek. Nie jest to oczywiście usprawiedliwieniem zdrady, ale warto mieć na uwadze, że znacznie zwiększa jej prawdopodobieństwo.

 

3. Monotonia

 Mężczyzna jest typem zdobywcy – nic więc dziwnego, że panowie tak lubią zdobywać swoje kobiety. Niestety niektórzy mężczyźni nawet po zdobyciu partnerki nadal nie potrafią zapanować nad tym pragnieniem i po pewnym okresie poszukują kolejnych kobiet do zdobycia. Może to się skończyć wyłącznie źle dla ich związku – i tak się niestety staje w większości przypadków.

 

4. Ciekawość

 Pomimo udanego związku i zaspokajania swoich potrzeb (w tym seksualnych) niektórzy Panowie nie potrafią uporać się ze swoją ciekawością. Sąsiadka, żona kolegi, koleżanka z pracy – może stać się obiektem obsesyjnej wręcz ciekawości i pytania, jak by to było spędzić z nią noc czy spróbować czegoś nowego. Nie każdy mężczyzna potrafi później zapanować nad takimi myślami.

 

5. Kryzys wieku średniego

 To jedna z najczęstszych przyczyn zdrad u mężczyzn po 40. roku życia. To właśnie wtedy wielu panów zauważa u siebie pierwsze objawy starzenia się, zmienia się ich sposób myślenia o sobie i spoglądania w przyszłość. Właśnie wtedy starają się sobie coś jeszcze udowodnić – kupują motocykle, sportowe samochody, a inni starają się zaimponować młodszej kobiecie. Często się to również kończy zdradą.

 

6. Towarzystwo

 Tak – niezależnie ile by się nie zarzekać, że jest inaczej – towarzystwo, w którym przebywamy, ma ogromny wpływ na nasze postępowanie i decyzje. Jeśli więc Twój mąż często przebywa w towarzystwie osób, które regularnie zmieniają partnerki i za nic mają wierność, to z czasem możesz się spodziewać u niego podobnych postaw. Jeszcze gorzej, jeśli ma w zwyczaju wychodzić z takimi kolegami na imprezy czy wyjazdy integracyjne. Dobry detektyw, jak np. działająca w Warszawie i okolicach nasza agencja Detektyw Warszawa Pozaroszczyk, szybko pomoże Ci sprawdzić, co rzeczywiście robi Twój mąż, kiedy spędza czas poza domem.

7. Oddalenie emocjonalne

 Kolejną z przyczyn, która może popchnąć mężczyznę w objęcia innej kobiety, jest słaba lub nieistniejąca więź emocjonalna z dotychczasową partnerką. Partner czuje się nierozumiany, nie ma komu szczerze opowiadać o swoich uczuciach i doskwiera mu samotność. Do czasu, aż okaże się, że doskonale rozumie go koleżanka z pracy lub inna znajdująca się w otoczeniu kobieta. Stąd już naprawdę niewiele brakuje do zdrady.

 

8. Niedojrzałość emocjonalna

 Niektórzy mężczyźni potrafią tak mocno „zafiksować się” na punkcie innej kobiety czy własnych potrzeb, że nie dostrzegają negatywnych konsekwencji swojego postępku. Przestają obchodzić ich uczucia partnerki, dzieci oraz innych osób dotkniętych ich postępowaniem – liczy się tylko spełnienie własnych pragnień. Związek z osobą niedojrzałą emocjonalnie, która nie liczy się z innymi, to najczęściej droga przez mękę zakończona rozczarowaniem.

 

9. Zemsta

 Szczególnie jeśli sama nie byłaś wierna swojemu partnerowi – możesz spodziewać się, że kiedyś on posunie się do tego samego. Często w efekcie awantury, nierozwiązanych problemów, czy po dowiedzeniu się o niewierności partnerki panowie decydują się na „ukaranie jej” właśnie poprzez niewierność.

Zdrada męża – co zrobić?

 Jeśli zrozumiałaś powody przez które mężczyźni najczęściej zdradzają sytuacji, która doprowadziła go do zdrady musisz wiedzieć że w niektórych sytuacjach możliwa będzie naprawa związku, choć będzie to wymagało pracy. Gorzej, jeśli dojdziesz do wniosku, że jest on niedojrzały emocjonalnie i nie potrafi nad sobą panować – tu będzie o wiele trudniej o długofalowe uratowanie małżeństwa. Zanim podejmiesz decyzję, warto poznać wszystkie okoliczności – w czym może się przydać pomoc prywatnego detektywa.

Zapraszam do współpracy Detektyw Pozaroszczyk

Recent Posts