Usługi detektywistyczne cennik

Obecnie z usług detektywistycznych korzysta coraz więcej osób.
Wachlarz usług detektywistycznych, którymi zajmuje się prywatny detektyw jest bardzo szeroki, począwszy od obserwacji, śledzenia, weryfikacji wierności małżeńskiej i partnerskiej, wywiadów gospodarczych, aż po sprawy typowo kryminalne t.j. porwania i poszukiwania zaginionych osób.

Bardzo często są to sprawy bardzo poważne, osobiste i delikatne, a klient trafia do detektywa ze swoimi problemami, licząc na ich szybkie rozwiązanie.
Najczęściej osoby, które potrzebują pomocy, przy wyborze biura detektywistycznego kierują się ceną. Jednak należy mieć świadomość, że cena, mimo że jest istotna, to nie powinna być głównym kryterium wyboru. Przede wszystkim należy sprawdzić wiarygodność, specjalizacje oraz pozwolenia i licencje detektywa.
Tylko od wysoko wykwalifikowanego, licencjonowanego detektywa, z dużym doświadczeniem, zdobytym poprzez wieloletnią pracę w różnych służbach oraz w komórkach do walki z przestępczością zależeć będzie fachowe i korzystne rozwiązanie danego problemu.

Zatem, ile kosztuje detektyw?

Jest to pytanie, na które nie można odpowiedzieć jednoznacznie.
Koszt wynajęcia prywatnego detektywa zależy od stopnia skomplikowania sprawy i waha się od kilkudziesięciu złotych do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

detektyw – od czego zależy cena?

Nie ma jednego uniwersalnego cennika usług detektywistycznych.
Rozpiętość cenowa jest dość znacząca i zależy głównie od charakteru zlecenia, stopnia trudności i skomplikowania sprawy, czasu i warunków niezbędnych do realizacji zlecenia.
Profesjonalna agencja detektywistyczną wycenę ustala indywidualnie, bazując przede wszystkim na swoim wieloletnim doświadczeniu oraz nakładzie sił i środków.

Często przy dłuższych zleceniach jest możliwość negocjacji ceny.

Na ceny usług detektywistycznych wpływają również:

 

 • liczba zaangażowanych w sprawę detektywów
 • miejsce działań operacyjnych
 • konieczność nagłych, dalszych wyjazdów
 • praca w nocy
 • koszty logistyczne (samochody, paliwo)
 • użycie profesjonalnego sprzętu (podsłuchy, kamery, wykrywacze, lokalizatory)
 • przygotowanie raportu z wykonanych czynności
 • podejmowane ryzyko

 

Prywatny detektyw z racji swojego zawodu powinien posiadać wiedzę i praktykę, być skuteczny w działaniu, dyskretny, a także mieć niezbędne przygotowanie psychologiczne, technologiczne oraz prawne.
Dlatego też profesjonalna i fachowa pomoc prywatnego detektywa ma swoją cenę.

Cennik usług detektywistycznych, godzinowy, dzienny czy ryczałtowy?

Cennik usługi detektywistycznych oferowane przez prywatnych detektywów i agencje detektywistyczne najczęściej opiera się na trzech sposobach wyceny:

 

 1. Rozliczenie godzinowe (koszt ustalony za każdą rozpoczętą godzinę pracy)
 2. Rozliczenie dzienne tzw. dniówka (koszt ustalony za cały dzień pracy)
 3. Rozliczenie ryczałtowe (koszt ustalony z góry za kompletną usługę)
 4.  Średnie stawki godzinowe wahają się od 150 do 200 zł netto.

 

Natomiast za średnią stawkę dzienną (12 godzin) należy przyjąć kwotę ok. 1500 – 2000 zł netto.
Widoczne powyżej ceny są cenami orientacyjnymi – uśrednionymi. Może się zdarzyć, że za usługę trzeba będzie zapłacić nieco więcej lub mniej.

Każda profesjonalnie działająca agencja detektywistyczna nigdy nie ukrywa kosztów dodatkowych. Jeżeli w trakcje prowadzenia sprawy koszt realizacji może ulec zmianie, detektyw powinien uprzedzić zleceniodawcę o tym i upewnić się, że wyraża zgodę na poniesienie dodatkowych kosztów.

Tanie usługi detektywistyczne

Nie zawsze najniższy cennik detektywa będzie oznaczał wykonania przez detektywa usług na najwyższym poziomie. Czujność powinna wzbudzić zaniżona stawka w stosunku do cen konkurencji. Należy zadać sobie też pytanie: dlaczego akurat ten prywatny detektyw ma taniej? Powody zazwyczaj są takie same, jest to albo pseudo detektyw bez wymaganej licencji, albo ktoś bez odpowiedniego przeszkolenia i doświadczenia.

Powierzenie zlecenia w ręce niekompetentnych osób może spowodować wiele negatywnych konsekwencji. Niedoświadczony prywatny detektyw, który nie posiada odpowiednich kwalifikacji, naraża się na zdemaskowanie. Ponadto zebrane przez pseudo detektywa materiały dowodowe nie będą mogły zostać wykorzystane przed organami ścigania lub w sądzie.

Zdarza się również, że agencje detektywistyczne, które kuszą atrakcyjnymi cenami doliczają różne dodatkowe, niespodziewane koszta. Dlatego tak ważne jest dokładnie czytanie podpisywanych umów, a w razie niezrozumiałych zapisów prośba o ich szczegółowe wyjaśnienie.
Decydując się na najtańszego prywatnego detektywa, może się okazać, że zainwestowane pieniądze niestety nie przyniosły spodziewanych rezultatów.

Jak zatem wybrać skutecznego i opłacalnego detektywa?

Bardzo często słyszy się, że na niektórych rzeczach nie warto oszczędzać. Tak jest na pewno w przypadku wyboru dobrej agencji detektywistycznej.
Tylko profesjonalne biuro detektywistyczne jest w stanie podjąć się najtrudniejszych zleceń, zagwarantować poufność oraz pełne bezpieczeństwo klienta.
Wybierając agencję detektywistyczną należy dokładnie sprawdź dane firmy a przede wszystkim, czy posiada ona niezbędną licencję.

Aby mieć pewność, że zlecenie zostanie wykonane rzetelnie a zapłacone pieniądze wydane zostaną mądrze i rozsądnie, należy postawić na profesjonalną, certyfikowaną agencję detektywistyczną z długoletnim stażem.
Profesjonalny prywatny detektyw działa przy wykorzystaniu najnowocześniejszego sprzętu oraz w granicach obowiązującego prawa. Agencja detektywistyczna musi zapewniać swoim klientom bezpieczeństwo, dyskrecję oraz pełną poufność w zakresie powierzonych spraw.

To wpłynie na zadowolenie i satysfakcję z podjętej współpracy z agencją detektywistyczną oraz da gwarancję mądrze i rozsądnie wydanych pieniędzy.

Zapraszam do kontaktu

Detektyw Pozaroszczyk

 

Recent Posts