Zdrada małżeńska konsekwencje prawne

Zdrada małżeńska, konsekwencje – co należy zrobić?

Małżeństwo w założeniu ma być związkiem dwóch ludzi na całe życie. Niestety, w praktyce co roku dochodzi do bardzo wielu rozwodów. Istnieje mnóstwo przyczyn, dla których małżeństwa rozpadają się. Czasami są to nieporozumienia pomiędzy małżonkami, czasami dwie osoby stwierdzają po prostu, że to jednak nie „to”. Bardzo częstym powodem jest również zdrada małżeńska. Jest to niestety bardzo trudny temat.

Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, dlaczego niektórzy dopuszczają się zdrady małżeńskiej. Może to być zarówno chwilowe zapomnienie, jak i problem który narastał w relacji małżonków przez długi czas. Bez względu na przyczyny, takie wydarzenie bardzo często kończy się rozwodem. Każdy, kto czuje, że jest oszukiwany przez swojego małżonka powinien wiedzieć, jak zachować się w takiej sytuacji. Wykazanie zdrady małżeńskiej może być bardzo istotnym dowodem w trakcie rozprawy rozwodowej.

 

Pierwsze podejrzenia a skorzystanie z pomocy detektywa

Kwestia zdrady małżeńskiej zawsze jest bardzo delikatna, zatem po pojawieniu się pierwszych podejrzeń nie należy jeszcze podejmować zbyt radykalnych kroków. Trzeba bacznie obserwować zachowanie małżonka, w którym znaleźć można wiele sygnałów pokazujących, że coś faktycznie jest nie w porządku.

Jeśli ktoś chce uzyskać niezbite dowody na zdradę, to dobrą propozycją będą dla niego usługi detektywistyczne. Co prawda w pierwszym momencie wydaje się, że wynajmowanie detektywa do szpiegowania bliskiej osoby jest niemoralne. Chodzi jednak o dobro rodziny – często również i dzieci – a wyraźne udowodnienie winy może całkowicie zmienić przebieg rozprawy sądowej.

 

Jak działa agencja detektywistyczna?

Dobra agencja detektywistyczna będzie w stanie pomóc nawet w trudnych sytuacjach, które wymagają maksymalnej dyskrecji. Praca prywatnego detektywa odbywa się przy użyciu wielu metod. Zawsze muszą one być zgodne z prawem.

Metody wykazywania zdrady małżeńskiej są różne. Czasami wystarczy dyskretne śledzenie danej osoby i obserwowanie, z kim rozmawia i jak się zachowuje. Prywatny detektyw sam nie może stosować różnych urządzeń do rejestrowania dźwięku czy obrazu, takich jak miniaturowe kamery. Kiedy pojawia się konieczność użycia ich, może jednak zdać się na samego klienta, który umieszcza je w określonych miejscach w domu czy mieszkaniu.

Prywatny detektyw w niektórych przypadkach może nawet zastosować małą prowokację. Małżonek podejrzewany o niewierność może zostać poddany testowi polegającym na byciu kuszonym przez podstawioną osobę. Prywatni detektywi sięgają jednak po takie metody dość rzadko.

 

Dowody zdrady i sprawa rozwodowa

Rozwód z orzeczeniem o winie może być rozstrzygnięty ze znaczną korzyścią dla osoby, która jest zdradzana. Trzeba jednak pamiętać, że wykazanie zdrady małżeńskiej przed sądem nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać.

Każdy prywatny detektyw potwierdza, że sąd potrzebuje naprawdę mocnych dowodów na zdradę. Bardzo często niewielka „przygoda” pozamałżeńska nie jest jeszcze wystarczająca do uznania zdrady przez sąd. O faktycznej zdradzie można mówić w przypadku, gdy osoba będąca w związku małżeńskim posiada rzeczywiście bliską i trwałą relację z kimś innym, niż swój partner. Z tego powodu nakrycie kogoś nawet na gorącym uczynku w czasie zdrady łóżkowej nie musi być dla sądu mocnym argumentem.

Aby udowodnić tak zażyłą relację, kochankowie muszą być widywani ze sobą przynajmniej kilka razy w tygodniu. Bardziej niż flirtowanie liczą się tutaj aktywności charakterystyczne dla osób będących w związku. Wspólne chodzenie na zakupy, kolacje, wyjścia do kina. Właśnie takie rzeczy w oczach sądu liczą się bardziej, niż chwilowa cielesna namiętność i fascynacja.

 

Zdrada jako dowód sądowy

Małżeństwo jest definiowane jako dobrowolny związek dwojga ludzi, którzy deklarują wspólną pracę dla dobra zakładanej przez siebie rodziny. Zdrada małżeńska jest zatem traktowana jako działanie szkodzące dobru tej rodziny – szczególnie małych dzieci.

Uzyskanie rozwodu w sądzie nie jest wcale tak łatwe, jak się wydaje. Musi zaistnieć sytuacja, w której następuje rzeczywisty i całkowity rozkład życia rodzinnego. W takich przypadkach relacja między małżonkami ulega znacznemu rozluźnieniu, a w końcu praktycznie przestaje istnieć. Właśnie dlatego bardzo często jednorazowe „skoki w bok” i krótkie przygody nie są całkowite traktowane jako zdrada. O rozkładzie życia małżeńskiego możemy mówić w przypadku, gdy jeden z małżonków znalazł inną osobę, z którą tworzy naprawdę bliską relację.

Warto zatem wiedzieć, jak udowodnić zdradę i jakie czynniki są w takich przypadkach brane pod uwagę przez sąd. Bardzo ważne w trakcie rozprawy sądowej jest również udowodnienie, który małżonek ponosi winę za takie popsucie się relacji małżeńskich. Wynik tego może być zaskakujący – czasami osoba dopuszczająca się zdrady nie jest uznawana za winną.

Z uwagi na wiele trudności i zawiłą definicję zdrady małżeńskiej, skorzystanie z profesjonalnej pomocy jest najlepszym rozwiązaniem. Decydując się na usługi detektywistyczne mamy pewność, że nasza sprawa zostanie potraktowana delikatnie i dyskretnie. Dobry prywatny detektyw będzie w stanie zebrać dowody wystarczające do zaprezentowania ich w sądzie a zdradadzający lub zdradzająca poniesie odpowiednie  konsekwencje.

Detektyw od zdrad Pozaroszczyk

 

Recent Posts