aZdrada to od dekad jeden z głównych powodów rozpadów małżeństw i niewiele wskazuje na to, żeby miało się coś w tej materii zmienić. Pomimo upływu lat pewne wzorce myślowe i kulturowe nie ulegają zmianie i w pewnych sytuacjach (i z pewnymi osobami) o zdradę po prostu łatwiej. Jeśli zastanawiasz się nad tym, z kim zdradzają żony, to wiedz, że istnieją pewne powtarzające się schematy! Kto znajduje się na czele listy? Dlaczego i jak zdradzają żony?

Dlaczego żona mnie zdradza?

Wielu mężczyzn po wykryciu zdrady swojej partnerki zadaje sobie właśnie takie pytanie. Swojej kobiecie zapewnia wygodne życie w stabilnym związku, daje możliwość spełniania swoich zachcianek, a w domu niczego nie brakuje pod względem finansowym. W dodatku dzieci nierzadko są już odchowane i można by w pełni oddać się pracy albo korzystaniu z życia. I właśnie w takich chwilach często mężowie odkrywają, że ich małżonka ma kochanka lub przynajmniej przelotny romans. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyn jest wiele, ale wśród nich można wymienić rutynę, która stopniowo niszczy związek i sprawia, że obie strony tracą zainteresowanie współżyciem i sobą nawzajem. Niekiedy małżonkowie są tak bardzo zajęci pracą czy realizowaniem pasji, że brakuje im czasu na poświęcanie sobie uwagi i dbanie o związek – co odbija się na więzi emocjonalnej. Za zdradą może stać również ciekawość, niedopasowanie temperamentów czy tzw. syndrom zamykających się drzwi, kiedy to kobiecie wydaje się, że to ostatni moment, aby zasmakować w życiu nowych rzeczy. Jeśli w małżeństwie szwankuje komunikacja, to trudno będzie o skorygowanie pojawiających się tendencji.

Z kim zdradzają żony?

W odróżnieniu od mężczyzn, kobiety zasadniczo nie są wzrokowcami i nie rozpala się w nich tak szybko pożądanie, pod wpływem fizjonomii przedstawiciela drugiej płci. Najczęściej do zdrady żony prowadzi nawiązanie więzi emocjonalnej z drugą osobą – taką, która ją rozumie, znajduje dla niej czas i poświęca uwagę. Tłumaczy to, dlaczego aż 34% kobiet zdradza swojego męża z bliskim emocjonalnie mężczyzną, a 11% z byłym partnerem. Bliskość dla kobiety ma duże znaczenie, a pójście do łóżka z kimś, kto wcześniej stał się jej powiernikiem, jest często naturalną konsekwencją powstałej bliskości emocjonalnej.

Oczywiście nie można powiedzieć, że zdrada u kobiet zawsze jest następstwem nawiązania intymności emocjonalnej z inną osobą. Płeć piękna również jest podatna na impulsy, czy atrakcyjność fizyczną kochanka. Dlatego często do zdrady dochodzi z osobami, z którymi mają pewną bliskość fizyczną i które imponują swoją formą fizyczną – np. trenerami personalnymi, partnerami w tańcu czy po prostu z młodszymi kochankami. Atrakcyjna wydaje się również osoba zajmująca poważane stanowisko – dlatego nierzadko zdarza się romans lub jednorazowa przygoda z szefem, wykładowcą na studiach czy osobą dysponującą dużymi pieniędzmi.

Jak zachowuje się żona, która zdradza?

Chociaż każdy przypadek należałoby rozważać indywidualnie, to istnieją pewne wzorce zachowań, które sugerują, że żona może dopuszczać się niewierności wobec swojego partnera małżeńskiego. Niektóre są mniej, inne bardziej oczywiste, ale dla osoby mającej doświadczenie w wykrywaniu zdrad z reguły są one dość czytelne. Zachowanie żony po zdradzie niekoniecznie musi ulegać diametralnej zmianie, ale bardzo często można zauważyć zmniejszone zainteresowanie współżyciem przy większym dbaniu o wygląd zewnętrzny, zwracanie większej uwagi na prywatność (np. niezostawianie telefonu w dostępnym dla męża miejscu). Nierzadko dochodzi również do wyraźnego osłabnięcia łączącej małżonków więzi emocjonalnej, żona unika rozmów, krępujące może okazać się już samo przebywanie z mężem. Niekiedy jednak zachowania są zgoła odmienne – dlatego nie należy traktować wymienionych symptomów jako jedynych, które mogą świadczyć o niewierności, ale raczej jako jedne z potencjalnych sygnałów, które powinny Cię zaniepokoić.

Jak sprawdzić, czy żona mnie zdradza?

Niezależnie od tego, czy już dostrzegasz jakieś sygnały zdrady żony, czy po prostu zastanawiasz się nad tym, czy jest Ci wierna, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy fachowca, np. prywatnego detektywa. Dlaczego? Chociaż sam znasz swoją żonę znacznie lepiej niż detektyw, to niekoniecznie musi przełożyć się to na możliwość skutecznego wykrycia jej niewierności. Pamiętaj, że fachowiec zajmuje się tym na co dzień i ma nie tylko doświadczenie, ale również stosowny sprzęt, dzięki któremu będzie w stanie zdobyć wysokiej jakości dowody zdrady, które następnie wykorzystasz np. w sądzie. Poza tym detektyw nie angażuje się w sprawę emocjonalnie, co pozwala mu na działanie z „chłodną głową” w każdej sytuacji. Gdybyś zaczął śledzić żonę na własną rękę i ona by się o tym dowiedziała, konsekwencje mogłyby być nieprzewidywalne. Jeśli więc zastanawiasz się nad tym, jak wykryć zdradę żony, to wiedz, że lepszego sposobu niż skorzystanie z pomocy doświadczonego detektywa (jak np. nasza Agencja) nie znajdziesz. Nie czekaj więc dłużej – rozwiej swoje wątpliwości i świadomie planuj przyszłość, swoją i swojej rodziny.

Wszystkich zainteresowanych wykryciem zdrady zapraszamy do wpółpracy 

 

Recent Posts